У сучасних війнах важливу роль відіграє високотехнологічна зброя. В українській армії вона також є, пише today.mts.com.ua. Один з її видів — керовані протитанкові ракети. В ЗСУ це вітчизняні комплекси «Стугна», аналоги американських «Джевелінів», що виробляються в Державному конструкторському бюро «Луч». «Стугна» призначена для ураження броньованої техніки ворога, в тому числі танків оснащених сучасними засобами динамічного захисту.

Випущена ракета скеровується на ціль лазерним променем з пульту дистанційного керування. Своїм кумулятивним зарядом вона здатна пробити броню товщиною 800 мм. Радіус дії комплексу — до 5 км. З нього також можна стріляти по повітряним цілям, що летять на малій висоті.

Перевага «Стугни» над знаменитими американськими «Джевелінами» — це в два раза більша прицільна дальність пострілів та трохи більша пробивна сила. Також, що важливо для нашої армії, нижча, ніж у «Джевелінів», вартість та використання вітчизняних комплектуючих. З іншого боку американські системи мобільні — їх можуть нести та стріляти з них окремі бійці. Український же комплекс стаціонарний, що дещо звужує варіанти його використання. Також «Джевеліни» мають теплове наведення на ціль, яке відсутнє в «Стугні».

На озброєнні ЗСУ «Стугна» стоїть з 2011 року. Проте, це були окремі екземпляри. Повноцінне ж прийняття на озброєння цього комплексу розпочалося в травні 2015 року.

Поддержите сайт, не проходите мимо рекламы:

 

Добавить комментарий

2 + 8 =


Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При наличии ссылок и мата комментарий не опубликуется без проверки администратором