Кабмін підтримав ініціативу про дозвіл вільного продажу травматичної зброї. Про це повідомляє портал ipress.ua. Дозвіл розповсюджується на всіх громадян, що досягли 18-річного віку. Однак у МВС висунули низку зауважень до вже відредагованої версії документа, тому після схвалення в цілому уряд відправив законопроект на доопрацювання.

Законопроект «Про дозвільну систему у сфері поведінки зі спеціально визначеними видами зброї» дозволяє всім громадянам, що досягли 18-річного віку, купувати вогнепальну зброю травматичної дії. Зараз право на придбання травматичної зброї мають народні депутати, журналісти, співробітники правоохоронних органів, працівники судів та держслужбовці.

Для отримання дозволу на його придбання необхідно написати клопотання на ім’я начальника місцевої дозвільної служби МВС, додати медичний висновок про відсутність протипоказань на володіння зброєю, довідку про здачу екзаменів із матеріальної частини зброї та квитанцію про оплату послуг з прийому іспитів. Вся процедура обійдеться приблизно в 1000 грн.

Проект передбачає, що дозвіл на придбання травматичного зброї можна отримати після 18 років, а нарізної мисливської зброї – після 21 року. Право дозволяти чи відмовляти у видачі такої зброї пропонують делегувати МВС.

Дозвіл на зберігання і носіння зброї можуть видавати на 5 років, а дозвіл на придбання після отримання права на носіння — на 6 місяців.

За даними департаменту громадської безпеки МВС, у 2013 році в користуванні громадян перебувало 180652 одиниці травматичної зброї.

Голова наглядової ради Асоціації власників зброї Георгій Учайкін вважає законопроект «великою помилкою».

«Травматична зброя псує свідомість людей, оскільки вони думають, що з нього не можна вбити. Насправді це не так. Крім того, у куль, випущених з травматичного пістолета, відсутня можливість ідентифікації. Нас очікує гарантована стрілянина, як у Росії, де з травматичної зброї вбивають і калічать кожен день», – заявив Учайкін.

 

Поддержите сайт, не проходите мимо рекламы:

 

К статье “Кабмін вирішив вільно продавати українцям травматичну зброю” есть комментарии:

  1. Все намного глубже. Если наш народ с помощью брусчатки прогнал гнилую воровскую власть, то вооруженную нацию сдержать в порыве гнева будет и вовсе невозможно. А «новая» всласть продолжает воровать и грабить свой народ…

  2. Нас очікує гарантована стрілянина, як у Росії
    Так и задумано, что б потом по этим результатам заявить — А вы хотите этим людям разрешить боевые короткостволы! И обыватель все это проглотит, так как думать и анализировать самостоятельно не привык. И то, что из легальных миллионов стволов совершается мизер преступлений для него (как и для нашей «одаренной» власти, пекущейся о то, что б ИХ привилегии остались только для них) не доказательство!

Добавить комментарий

5 + 3 =


Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При наличии ссылок и мата комментарий не опубликуется без проверки администратором