Кабінет Міністрів підтримав ініціативу про дозвіл вільного продажу травматичної зброї всім громадянам, що досягли 18-річного віку. Крім цього, українцям на сьогоднішній день дозволено володіти мисливською і спортивною зброєю та боєприпасами до них. Короткоствольні пістолети і револьвери для населення поки офіційно не доступні.

Своїми думками щодо законодавчого врегулювання обігу зброї на порталі «Депутатський контроль» поділилися деякі нардепи.
гаврилюкЧлен МДО «Депутатський контроль» Михайло Гаврилюк (фракція «Народний фронт»): «Закон необхідно прийняти. Треба, щоб у кожного українця зброя знаходилась у сейфі разом з каскою, аби у разі нападу зі сторони агресора, у людини була можливість захистити себе, сім’ю та країну. А взагалі, в Україні повинна бути армія не тільки військових, а й цивільних громадян, тобто мобільна сильна армія». 

 

 

куприй

Член МДО «Депутатський контроль» Віталій Купрій (позафракційний): «На мою думку, легалізація зброї потрібна обов’язково, особливо у нинішні часи, коли такий потужний агресор чинить свавілля на кордоні країни. Якщо ми приймемо законопроект – це дасть можливість знизити ризик нападу, адже ми з історії знаємо як працювали партизанські загони. Повинно бути громадське формування, яке готове стати на захист України. Мають проводитись збори,   тренування з користування зброї. Це підвищить потенціал країни».

 

 

 

 

поляковЧлен МДО «Депутатський контроль» Максим Поляков (фракція «Народний фронт»): «Не можна дати конкретної оцінки, адже є країни, де зброя легалізована, а є – де не регулюється законодавчо. Спостерігаючи за останніми подіями, – випадки, коли людина взяла зброю і вистрілила у цивільних громадян, коли в країні депресивна, психологічно негативна ситуація – важко сказати, чи доцільно легально озброювати громадян. Існує питання своєчасності.  Вважаю, що на сьогоднішній день це питання ще не до кінця зрозуміле. Повинні бути прописані чіткі норми, жорсткі вимоги і контроль для тих, хто може продавати та купувати зброю».

 

 

силантьевСпівголова МДО «Депутатський контроль» Денис Силантьєв (фракція «Радикальна партія Олега Ляшка»): «Зарубіжний досвід показує, що практика легалізації зброї зменшила показник злочинності. Але в Україні слід враховувати особливості менталітету. Адже зброю зможуть придбати психічно нездорові громадяни. Відповідну довідку можна придбати за копійки. Громадян, які продають такі довідки, потрібно притягати до кримінальної відповідальності. Тому слід доопрацювати всі спірні питання у законопроекті, а потім вже будемо вирішувати: потрібна українцям зброя у руках чи ні».

 

 

Нагадаємо, Проект Закону про цивільну зброю і боєприпаси (№1135-1) був зареєстрований 10 грудня 2014 року. Закон спрямований на законодавче регулювання обігу зброї в Україні.

Поддержите сайт, не проходите мимо рекламы:

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.


7 + 5 =