Портал «Вчасно Служба новин» опублікував цікаву статтю. Своїми думками щодо «легалізації» зброї ділиться Микола Кудрявцев, депутат Черкаської міськради, засновник стрілецького товариства “ЧАСТОКІЛ”:

kudryavtsev

«Ні, я не став хоплофобом. Саме так, ви прочитали правильно. Просто мене перевтомлює дискусія з підміною понять і грою на емоціях з самого початку.

Друзі, коли ви сперечаєтесь про «легалізацію» зброї, у мене одразу розбурхується уява. Спадає на думку такий собі растаманський рух за «лігалайз» – легкі наркотики, проституція, ну, і звичайно, зброя, куди без неї. Десь на хаті сидять юні хлопці. Зачіски афро, Боб Марлі, клуби диму марихуани, усі з хромованими Кольтами 1911 з перламутровими руків’ями і стразами і автоматами «Інгрем». Все це товариство в перервах між кальяном сидить у Інтернеті і з школярською люттю і завзятістю переконує в бложиках і фейсбучиках серйозних дядьків, що пора вже покінчити з цим підпільним існуванням, треба дати кожному – я повторюю КОЖНОМУ – по стволу, і усім буде щастя, хай пребуде з нами Джа.

А серйозні дядьки відповідають їм «ти хоч в армії служив!?» і «спили мушку, синок».

Щоб більш-менш серйозно розпочати дискусію про обіг зброї в суспільстві, треба відмовитися від неправильних тлумачень і визначень.

Ні, Україні НЕ потрібна легалізація зброї, я проти того, щоб легалізували те, що ВЖЕ Є ЛЕГАЛЬНИМ.

Ми повторюємо це десятки і сотні разів, проте щоразу у спілкуванні, дискусіях на ТБ, особливо в соцмережах я чую від людей як виступи “за” так і “проти” – але того, що вже є. В Україні ви легально можете придбати зброю, крапка. Так, ви повинні проходити певні процедури, збирати довідки, проходити перевірку і отримувати інструктаж. Але цим правом купити зброю щороку користується дедалі більше громадян. За приблизними даними, які отримувала Асоціація власників зброї, близько 2 мільйонів громадян має на руках вогнепальну зброю, зареєстровану у встановленому порядку. Це гладкоствольні рушниці, нарізні карабіни і так звана «травматична зброя». Тому давайте одразу визначимось, що зброя легальна, і мова не йде про її легалізацію.

Ні, я не вважаю, що суспільство не готове до …власне, давайте визначимось до чого? Ми щойно визначились що зброя легальна, що ж тоді ще хочуть ці кляті хоплофіли, гранатомети і зенітні установки!?

Мова йде про надання громадянам України права у встановленому порядку, з проведенням перевірок на судимість, на притягнення до адміністративної відповідальності (в тому числі навіть системні штрафи ДАІ), наркотичну та алкогольну залежність, психічний і психологічний стан, з проведенням реального, а не паперового навчання поводження зі зброєю та складання реальних, а не паперових іспитів, надання дозволу на приховане носіння короткоствольної нарізної зброї, себто пістолетів і револьверів.

Вже бачу радісно потираючих руки опонентів, які говорять про те, що ми захлинемось у кривавих розборках, порівняно з якими 90-ті здадуться дитячими забавками. Нещодавно чоловік розстріляв жінку, а ще тиждень тому десь була стрілянина. В Черкасах розстріляли з автомата… і взагалі. Усі будуть з’ясовувати стосунки просто на дорозі, підрізати і випускати магазин в машину супротивника.

Смію вас розчарувати. Цього не станеться. І не тому, що хтось увійшов в контакт з Джа, і передбачив майбутнє).

Повернемось до пункту 1. зброя легальна. На руках у людей, зараз, у ваших сусідів, випадкових знайомих, або навіть незнайомих – мільйони стволів. Мільйони, Ка… вибачте, це вже не в тренді.

Скажіть, будь-ласка, ви щодня спостерігаєте, як сусід дядя Петя бере свою двостволку, спилює приклад, і несеться на велосипеді грабувати поштове відділення, бо туди завезли пенсію? А може бачили, як щовечора вулиці Черкас перетворюються на Йоханесбург і вуличні банди озброєні карабінами на базі АКМ, влаштовують перестрілки десь поблизу «Абсолюта» за горілку? Чи, боронь боже, мисливець узяв свою болтову гвинтівку з тепловізійним прицілом, виліз на дах і чатував на когось вночі?

Ні?

Не бачу і я. Тому годі говорити про «відсутність культури зброї» і «неготовність суспільства». Культура є, є і тривала практика. Вулична злочинність не використовує легальну, зареєстровану зброю. Вірніше, власники легальної зареєстрованої зброї не займаються грабежами і розбоями з використанням власної легальної зареєстрованої зброї. Це – ідіотизм, адже існує стала практика ідентифікації стрільця за кулями і гільзами. Та річ не в тім.

Головне те, що 99,9999% власників зброї в Україні – найдисциплінованіший і найвідповідальніший прошарок суспільства. Зброя – це не іграшка а величезна відповідальність я б навіть сказав – тягар. Зброя – зобов’язує.

99,99999% злочинів з використанням вогнепальної зброї скоюється саме з нелегальною зброєю, яка заповнює країну попри усі зусилля МВС і СБУ. На чорному ринку придбати будь-яку, повторюю, будь-яку зброю – питання невеликих грошей. 300-500 доларів США за пістолет і максимум до 1000 – за автомат. Бойовий, «звідти», зі Сходу, або зі складу.

Отже, оцінимо ситуацію.

Ми маємо тисячі і тисячі одиниць нелегальної зброї, яку, як правило, використовують злочинці – вона ніяк не прив’язана до конкретної особи, або явно до іншої. Маємо бажання населення озброюватися і зростання ринку нелегальної зброї.

Ми маємо мільйони зареєстрованих легальних стволів. Це тактичні дробовики, це нарізні багатозарядні карабіни під 7,62Х39 або 5.56Х 45 (популярні стандарти калібрів СРСР і НАТО), це і далекобійні надпотужні гвинтівки великого калібру, які вкупі з оптикою і теплові зором та дальноміром становлять небезпеку на відстані 1,5 кілометри… І не маємо проблем з усім цим арсеналом.

Ми маємо серйозне зростання звичайної вуличної злочинності, банди з ножами і битками, і сумнозвісними «травматами», які нереально відслідкувати і дозволи на які видаються, що тут приховувати, зовсім не журналістам.

І ми, маючи усі ці проблеми, вперто заперечуємо, щоб навіть тендітна жіночка придбала 5-зарядний револьвер «мілкашечного» калібру для самозахисту, бо ой-вей, одразу кругом настане Безумний Макс і Дорога Люті.

Серйозно? Я так не думаю.

Чому ще нам необхідним закон про зброю?

Дозвільну систему і законодавство потрібно докорінно змінювати.

Україна – єдина країна в Європі, де немає закону про обіг зброї.

Треба змінювати порядок проходження перевірок, давати ліцензії на реальне навчання поводженню зі зброєю – але встановити кримінальну відповідальність за видачу липових довідок і сертифікатів про проходження курсів. Надати можливість громадянину придбати зброю – це не роздача «стволів» направо і наліво, як це часто малюють противники зброї, а покладення на громадянина відповідальності за його ж власним вибором. Це – антитеза тоталітарній державі.

Я впевнений і в тому, що сильна, тренована, некорумпована, патрульна служба поліції – запорука громадського порядку. Як жартують американці, жодна поліція не приїде зі швидкістю 500 метрів за секунду. Але насправді, боронь Боже, слухати тих, хто каже, що нам не потрібна поліція і безпеку громадян слід повністю передати у власні руки.

Ні, зброя – не панацея і не костюм Залізної людини.

Але це – шанс вижити, нерідко – останній.

Насамкінець трохи фактів. Цікава статистика з США. На руках у людей 270 мільйонів одиниць зброї. 200 000 разів (!) на рік жінки захищають себе від спроб сексуальних злочинів за допомогою зброї. 3 з 5 злочинців не готові зв’язуватися з потенційною жертвою, якщо у неї може бути зброя. Можете заперечити, що США – далеко, не та ментальність… ох уже ця ментальність.

Гаразд. Молдова, Грузія, країни Прибалтики дозволили носіння і зберігання короткоствольної вогнепальної зброї десятки років тому. Зниження рівня злочинності вже за декілька років – як закономірний результат. Тому що, як би нам не думалось на дивані, нікому не захочеться «підрізати» авто або задирати перехожого, якщо є шанс, що від вас можуть захищатися не кулаками, а 9-міліметровими кулями.

P.S. Молдова!!)

 

 

Поддержите сайт, не проходите мимо рекламы:

 

Добавить комментарий

5 + 5 =


Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При наличии ссылок и мата комментарий не опубликуется без проверки администратором