В Києві пройшов круглий стіл на тему «Резервна армія та територіальна самооборона в Україні». Захід пройшов в рамках виставки-форуму «Народна оборона» в Мистецькому Арсеналі.

Для початку, що таке резервна армія – люди, що пройшли військову підготовку, проте вони не живуть у казармах. Вони ведуьб звичайне життя, проте у випадку оголошення військового стану, резервісти в термін кількох годин збираються у бойові групи у визначених місяцях, наприклад, військкоматах, і готові для відправки на передову.

Існує три основні моделі резервної армії, що прийнятні для України:

Швейцарська модель: резерв армії – всі боєздатні чоловіки, зброю тримають вдома і у випадку оголошення воєнного стану вони практично миттєво готові до оборони.

Балтійська модель: резервна армія базується на добровольцях, об’єднаних у злагоджені бойові загони.

Грузинська модель: резевна армія – частина чоловіків, що пройшли навчання та мають особисту зброю, що зберігається у спеціально відведених місяцях у пішій доступності.

Проект резервної армії вже обговорювався у Верховній Раді, але політики так і не дійшли згоди що до фінального варіанту. Саме тому ініціативна група зібрала круглий стіл, щоб обговорити всі аспекти створення резервної армії та загонів територіальної самооборони і створити нормативно-правову базу для подання у Верховну раду.

В ході попередніх слухань у Раді резервістів та добровольців пропонували поділити по трьом групам:

1 група – група оперативного резерву – демобілізовані учасники АТО.

2 група – загони територіальної оборони.

3 група – загони добровольців, що пройшли навчання та бойове злагодження.

Всі учасники круглого столу погодились у необхідності створення резервної армії і виклали свої думки з приводу її формату. А ось чи переростуть розмови у дії – подивимось у найближчий час.

Поддержите сайт, не проходите мимо рекламы:

 

Добавить комментарий

7 + 3 =


Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При наличии ссылок и мата комментарий не опубликуется без проверки администратором