Нещодавно завершився військовий вишкіл бійців загону територіальної оборони.
Товариство сприяння обороні України (ТСОУ) та військовий комісаріат Деснянського району у столиці проводили заняття на тренувальній базі поблизу Києва.
Тривалий унікальний захід відбувався з 22 травня по 27 червня. Всі заняття, а також харчування та проживання були забезпечені силами меценатів та ТСОУ, без залучення бюджетних коштів.
В програмі вишколу відбулися заняття з тактичної медицини, ознайомлення із основним стрілецькими озброєнням ЗСУ, заняття з рукопашного бою, тактика бою у місті, тактика бою у лісі, тактика зачистки території, стрільба із короткоствольної зброї, стрільба із АК.
Загалом, для нашої розкраденої армії організація територіальної оборони – явище достатньо нове. У той час, як світова громадськість давно й добре знайома з ТО.
Сучасна практика та історія бойових дій минулого сторіччя показують, що підрозділи територіальної оборони, як правило, здатні ефективно протистояти регулярним військам. Цікавим є досвід країн Балтії, де зразу після отримання незалежності у 1991 році, було створено війська територіальної оборони. За такою моделлю побудовано збройні сили Швейцарії, також можна згадати Національну гвардію США. У Ізраїлі також схожа модель – люди живуть вдома, маючи зброю, а за сигналом тривоги прибувають на збори та обороняють свою територію, очікуючи на надходження регулярної армії.
Крім очевидної ефективності такої моделі оборони, іноземні експерти запевняють, що утримання загонів територіальної оборони виходить набагато дешевшим, аніж регулярного війська. Наприклад, у США ТО у шість разів дешевше за армію, у Данії та Німеччині – у десять.
Українцям ще належить створити інститут територіальної оборони, навчити та підготувати максимальну кількість бійців для неї та забезпечити їх сучасною технікою та зброєю. На техніку, вочевидь, грошей катма. Але ми маємо потужний мобілізаційний ресурс та велику кількість зброї, принаймні, стрілецької. Спеціалісти кажуть, що Україна може за короткий термін поставити у лави армії від трьох до десяти мільйонів чоловік, забезпечити кожного бійця автоматом та відром набоїв до нього.
Але, як то кажуть, дурне діло — нехитре. Зібрати людей – одна справа, а от не перетворити їх на гарматне м’ясо та навчити перемагати ворога – зовсім інше. Як раз цим і займалися на базі під Києвом. Як це відбувалося дивіться у нашій відео- та фото-добірці.