Цивільним людям необхідно дати можливість озброїтись. Це ще раз підтверджує подія, що сталась 11 липня у Мукачеві. Незалежно від того, хто правий, а хто винуватий у події – постраждали цивільні люди, що випадково потрапили у вир подій.

На руках у деяких людей безліч зброї, яку вони не задумуючись використовують коли їм заманеться. І що найбільш показово у цій події – використання кулеметів та гранатометів. І це при тому, що законослухняному громадянину не дозволяють для самозахисту навіть пістолет нелетальної дії (травмат).

Тобто, посеред міста може роз’їжджати цивільний позашляховик зі станковим кулеметом у кузові (і не з неба ж він впав, а і до події він там був), і немає силовиків щоб цьому завадити. А якщо ти законослухняний – тобі і гумовими кульками захистити себе не можна.

Наразі у Верховній Раді зареєстровані два законопроекти, що регламентують процедуру купівлі зброї цивільним населенням, а також її використання для самозахисту. Детально про них читайте у матеріалі «Об оружии, людях и законах в интервью с Андреем Хаверчуком». Проте можновладці не квапляться з їх розглядом, а навпаки – гальмують процес, нехтуючи правом людей на самозахист.

Для довідки:

В Україні зброю може купити будь хто, в кого немає проблем із законом та здоров’ям. Існує лише віковий ценз: гладкоствольна зброя доступна з 21 року, нарізна – з 25 років. При цьому довжина зброї має бути не меншою за 80 см. Засоби для відстрілу набоїв нелетальної дії, так звані травмати, доступні з 18 років, але тільки привілейованим кастам. Пересічний громадянин не може купити травматичний пістолет.

Читайте також: Як отримати дозвіл на зброю в Україні

При цьому, закони України забороняють використання зброї для самозахисту. Навіть якщо є реальна загроза і людина використає зброю для захисту, то вона ж сама опиниться за гратами. Саме тому Україні негайно потрібен закон про зброю, що дозволить людям вільно купувати зброю, в тому числі короткоствольну (пістолети), та використовувати її для самозахисту. Інакше наша країна скоро стане своєрідним «європейським Сомалі», де діє тільки закон сили, в даному випадку – нелегальної зброї.

Поддержите сайт, не проходите мимо рекламы:

 

Добавить комментарий

7 + 3 =


Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При наличии ссылок и мата комментарий не опубликуется без проверки администратором