Процесс отримання дозволу на зброю в Україні відносно простий, проте не виключає бюрократії. Пропонуємо Вам ознайомитись з покроковою інструкцією, що допоможе без зайвих клопотів самостійно отрамити дозвіл на зброю.

1. Зібрати документи

1.1 Довідка про здоров’я.

Взяти форму 127/о, яка називається « меддовідка для Отримання Дозволу на зброю». Часто можна почути про можливі обхідні варіанти, які значно «спрощують» життя і мають на увазі банальну купівлю такої довідки у медпрацівників.

Але в тому медичному закладі, куди звернувся я, необхідно було пройти такі процедури:

  • забір крові з пальця;
  • електрокардіограма;
  • вимірювання тиску, що проводиться до і після присідань;
  • взяття ранкових аналізів.

Підхід кожного лікаря виглядав аж ніяк не формальним і включав невелику бесіду, яка підтверджує осудність пацієнта. А оскільки я люблю поговорити, то іноді бесіди затягувалися.

Вартість отримання-близько 200 гр.

1.2 Довідка, що підтверджує проходження курсів поводження зі зброєю.

Щоб отримати цей документ, можна скористатися двома варіантами.

Спосіб № 1.

Звернутися в центральний відділ дозвільної системи вашого міста (адреса в Києві: вул. Єреванська, 18а), де скласти теоретичний іспит, попередньо заплативши 120

Спосіб № 2.

Прослухати курс поводження зі зброєю, який складається з теорії та практики. Цей спосіб, на мій погляд, кращий і завершується заліковою стрільбою з спортивного пістолета, а коштує всього лише на 10 дорожче.

2. Зробити перший візит в ОРС

Зібравши всі довідки і налаштувавши себе на позитивний лад, ви приходите до відділу дозвільної системи вашого району — саме тут буде зареєстровано зброю, оскільки ця процедура відбувається за місцем її зберігання.

У всіх відділах прийом відвідувачів відбувається за єдиним графіком:

— вівторок: з 14-00 до 18-00;

— четвер: з 18-00 до 20-00;

— субота: з 10-00 до 13-00.

Прийшовши у відділення, необхідно заповнити відповідну заяву. Після чого вам будуть видані квитанції, які необхідно сплатити:

  • 39  – за Дозвіл на придбання;
  • 9 і 18  – за послуги дозвільної системи;
  • 51  – страховий платіж (станом на квітень 2012 року);
  • 138  – за посвідчення на право зберігання та носіння зброї.

Всі квитанції можна оплатити в будь-якому банку.

Після того як ви передасте всі сплачені квитанції в руки інспектора, активується механізм оформлення дозволу, в якому ваша участь вже не обов’язкова. Єдинє, що вам потрібно — це прийти і забрати документи після закінчення відведеного на процедуру часу.

3. Здійснити повторний візит в ОРС

Через два тижні можна подзвонити в ОРС і поцікавитися, чи готовий дозвіл? Якщо ви отримали позитивну відповідь, то можна відразу ж йти і забирати талон, що дозволяє придбання зброї. Термін дії талона обмежений трьома місяцями, тому при його отриманні має сенс перевірити всі дати, щоб не потрапити в халепу. З іншого боку, у вас є цілих три місяці, щоб підібрати «правильну» рушницю і не помилитися. Поспіх у цій справі ні до чого.

4. Відвідати магазин

Після важкої роботи з вибору рушниці з подальшою перевіркою конкретного зразка на працездатність залишається тільки оплатити покупку і залишити у продавця відривну частину талона. Вам же дістається друга половинка талона і рушниця, за зберігання якої тепер відповідаєте ви. З умовами зберігання можна ознайомитися в Інструкції 622, але головні вимоги, які висуваються, – це те, що рушниця має зберігатися незарядженою і в сейфі.

5. Зареєструвати придбану рушницю в ОРС

Після покупки протягом десяти днів рушницю необхідно віднести на реєстрацію. Сама процедура досить проста : потрібно написати заяву, де зазначаються марка і серійний номер рушниці. Потім заява з другою половинкою талона передається інспектору. А залишаєте ОРС ви всього лише з однією рушницею без документів. Тут-то і стане в нагоді ксерокс. Хоча в законі немає чітких вимог до наявності копій, але зайвими вони не будуть.

Поки ви не отримали дозвіл, рушниця не повинна залишати сейф, а тим більше використовуватися.

6. Здійснити третій візит до ОРС

Після закінчення обумовленого інспектором терміну, найчастіше мова йде про тижні, слід звернутися до ДСБ, попередньо зателефонувавши туди, для отримання документів. Здобувши дозвіл, ви стаєте повноправним власником рушниці, і можете його перевозити і навіть стріляти з нього, але тільки в спеціально призначених для цього місцях, а також купувати до нього боєприпаси.

Дозвіл діє протягом трьох років.

Придбання другої рушниці

Якщо ви хочете придбати другу рушницю, то в ОРС пред’являються ті ж самі документи. І платежі будуть вимагатися в тих же розмірах.

Маючи два дозволи з різними термінами дії, їх перереєстрацію ви можете провести в рамках однієї процедури, а можна продовжувати два окремих дозволи. Вибір схеми залишається на ваш розсуд.

Підсумки

На сьогоднішній день маємо такі цифри. Вартість оформлення дозволу на гладкоствольну зброю становить:

— 255 – на офіційні витрати;

— 580 – на супутні витрати.

Щодо строків:

— 2-3 тижні триває оформлення дозволу на покупку;

— 1-3 тижні займає отримання пластикового дозволу.

Поддержите сайт, не проходите мимо рекламы:

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.


1 + 8 =