Відоме прислів’я каже, що Бог створив людей різними, але Кольт зрівняв їхні шанси. І це багато в чому правда. Зброя дозволяє вам захистити себе від нападника, який може бути більшим та фізично сильнішим. Але треба розуміти, що не можна витягувати зброю з будь-якої причини – лише для захисту життя та здоров’я.
Власним поглядом на використання зброї при самозахисті з Українською стрілецькою асоціацією поділився діючий чемпіон України  з практичної стрільби з рушниці у класі «стандарт-мануал» Віталій Педченко.
 
1. Зброя – це смертельна сила
За статистикою, в аварії потрапляють або зовсім новачки, або досвідчені водії, тому що у перших недостатньо досвіду, а у других через деякий час виникає почуття надмірної безпеки та самовпевненості. Так само й зі зброєю: треба завжди пам’ятати, що будь-який постріл може вбити.
Наприклад, власники травматичної зброї зазвичай досить легковажно сприймають гумові кулі, що призводить до використання зброї у випадках, коли можна обійтися словами або просто уникнути конфлікту.
Ніколи не використовуйте зброю легковажно, оскільки кожний постріл може буде летальним. Якщо ви це розумієте, то будете стріляти лише у разі реальної небезпеки.
Витягши  зброю, будьте готові стріляти, інакше це становитиме серйозну загрозу вашому життю. Коли ви спрямували зброю на супротивника, ви автоматично перевели конфлікт на зовсім інший – вищий – рівень. Користуючись покерною термінологією, ви настільки суттєво підвищили ставки, що відступати вам вже нікуди.
2. Є конкретний момент, коли зброя може бути використана
Дістаньте зброю занадто рано, і ви станете агресором, занадто пізно – жертвою. Є конкретний момент, коли зброя може бути використана, ви маєте його для себе визначити. Подумки прокрутіть ситуацію нападу, подумайте, коли буде слушно використати зброю. Ви можете навіть уявити собі риску на землі за три метри від себе, і коли нападник перетне умовну лінію – застосовуйте зброю.
Якщо ви витягнете зброю в останній момент, впритул або не дасте нападнику можливості втекти, він буде поводитися набагато агресивніше, вже захищаючи себе. І це не кажучи про те, що чим ближче злочинець до вас знаходиться, тим легше йому вас вдарити рукою, ножем або спробувати заблокувати чи забрати вашу зброю.
Проведіть експеримент: попросіть вашого товариша стати на деякій відстані від вас та зімітувати напад. Ви зрозумієте, що на близькій дистанції ви просто не зможете використати зброю – у вас не буде на це часу. Після цього експерименту ви будете приблизно знати, на якій відстані ще можливий самозахист зі зброєю.
3. Самозахист на вулиці і вдома – зовсім різні речі
Навіть наше законодавство, що є дуже недосконалим у питаннях самозахисту, дозволяє застосовувати будь-які методи для припинення нападу, що стався у вас вдома. Закон буде на вашому боці, якщо зловмисник вдерся до вашого житла.
При нападі у вас вдома ви можете використовувати зброю та будь-які інші інструменти для захисту себе та своїх близьких. Дещо інша ситуація, якщо напад стався у вас на подвір’ї: не поспішайте стріляти, краще – за можливості – викликайте міліцію та дочекайтеся її.
Зовсім інший випадок, коли на вас напали на вулиці: у цій ситуації при застосуванні зброї вам буде потрібно доводити свою правоту.
Ніколи не стріляйте у спину зловмиснику, що втікає – напад вже закінчився, і вам нічого не загрожує. Це може бути кваліфіковано як перевищення меж необхідної оборони.
4. Мати зброю мало, потрібно вміти її використати
Якщо ви не тренуєте свої навички володіння зброєю – ви беззбройні. Тренування – це навіть не стрільба у тирі, це, як мінімум, холості тренування з витягуванням зброї з кобури. Коли ви вдяглися і готові виходити з дому, спробуйте витягти пістолет кілька разів: можливо, треба його перемістити більш зручно?
Це особливо стосується холодної пори року, коли на вас багато одягу і ви втрачаєте свободу рухів. Також пам’ятайте, що взимку ефективність травматичної зброї знижується – на нападнику може бути товста одежа, і він навіть не відчує пострілу.
Якщо ж ви маєте зброю вдома, спробуйте добігти до неї та витягти з сейфа. Визначте місце, де будуть зберігатися ключі від сейфа. Якщо загрожує реальна небезпека, рахунок йде на секунди, і ви не можете витрачати їх на пошук ключів або набоїв.
Тренуйтеся, щоб у вас був готовий алгоритм на випадок небезпеки.
5. Тренуйтеся стріляти
Ви не повірите, але у стресовій ситуації, під адреналіном, стрільці не влучають у мішень на відстані 3-5 метрів. Тому дуже важливо тренуватися, щоб влучити у нападника, а не просто розлютити його.
Тренування один раз на місяць – це абсолютний мінімум для підтримки навичок. Краще за все тренуватися щотижня: це дасть вам можливість підтримувати та розвивати навички зі стрільби.
Спортивна стрільба відрізняється від стрільби для самозахисту. Обов’язково повідомте інструктору, що ви хочете навчитися стріляти саме для самозахисту. Таким чином, він не буде вас навантажувати правилами для змагань, а відразу навчатиме використанню зброї для самозахисту.
Правила безпечного поводження зі зброєю – життєво важливі і для цієї ситуації. Випадково або необережно підстрелити себе чи іншу людину – це найгірше, що можна зробити, захищаючись.
Ніколи не стріляйте у темряву або ціль, що неможливо ідентифікувати! Це може призвести до непоправної помилки.
6. Підбирайте правильне обладнання
Якщо ми говоримо про травматичний пістолет, спробуйте кілька варіантів кобур. Випробуйте різні моделі від різних виробників та оберіть ту, що підійде саме вам.
Якщо ми будемо застосовувати рушницю, набої мають бути біля неї або на ній. Коли ви схопите рушницю вночі, вам буде потрібно її дуже швидко зарядити.
Ви маєте зберігати зброю розрядженою, але треба мати набої поруч та вчитися швидко їх заряджати.
Ліхтарик на зброї для самозахисту є обов’язковим. Якщо ви не можете визначити ціль, ви не можете по ній стріляти.
7. Не вірте «клавіатурним рембо»
Навіть не думайте про те, щоб всерйоз сприймати деякі поради «клавіатурних спецназівців», наприклад підкинути нападнику ніж. Зрозумійте, що потожирові сліди відразу видадуть вас, і ви перетворитесь з безвинної жертви на холоднокровного злодія, що підкинув речовий доказ, щоб сфабрикувати напад, та ще й наніс людині ушкодження.
Всі поради, які вам дають випадкові люди, треба сприймати дуже обережно та скептично – оскільки часто вони йдуть від теоретиків, а не практиків.
Все, що ви прочитали або почули, треба перевіряти. Краще за все консультуватися зі спеціалістами: інструкторами зі стрільби, юристами, досвідченими стрільцями.
8. Не шукайте пригод
Власники щойно придбаної зброї, особливо молодого віку, дуже хочуть випробувати свій «символ сили». Їм буквально свербить, щоб його застосувати. Утримуйтеся від необдуманих вчинків. Те, що ви маєте зброю, не означає, що ви не повинні думати про свою безпеку – наприклад, не ходити вночі по небезпечному району.
Уявіть собі ситуацію: вас образив кремезний хуліган, але у вас немає зброї, в цьому разі ви навряд чи будете провокувати подальший розвиток конфлікту, а спробуєте залишити це місце якнайшвидше. А тепер уявіть, що у вас у кишені є травматичний пістолет: у цьому випадку у вас буде спокуса витягти його і змусити себе поважати.
Неправильно використовувати зброю для інших дій, окрім відвернення загрози вашому життю або життю ваших близьких. Пам’ятайте, що демонстрація зброї переводить конфлікт на інший рівень, коли ви будете змушені або використати її, або піддати своє життя небезпеці.
Будьте розсудливими, прораховуйте ситуацію самозахисту на кілька кроків уперед.

9. Не хизуйтеся зброєю

Хизування зброєю до добра не доведе. Існує декілька причин, з яких не варто безцільно показувати зброю. По-перше, це небезпечно, тому що існує певна процедура безпечної демонстрації зброї. Хизування вже не раз призводило до нещасних випадків через випадкові постріли.
По-друге, найбільший ефект має раптове застосування зброї, коли нападник про неї не знає та не здогадується про її наявність. Тому не варто повідомляти оточуючим, що у вас є зброя. Хизування може легко призвести до того, що вашу руку заблокують, і ви просто не зможете навіть витягти зброю.
10. Не будьте легковажні, але й не вагайтеся, коли настане час
Не треба витягувати зброю, щоб налякати когось, отримати аргумент у суперечці або показати, що ви крутіший за інших. На теренах Інтернету ви легко знайдете відео з легковажними власниками зброї, які витягують пістолет, коли хтось не пропускає їх автомобіль або під час суперечок – це безглуздо. Зброя створена не для компенсації комплексу неповноцінності, а для захисту життя та здоров’я.
Але й не вагайтеся, коли прийде час дійсно застосувати зброю, а саме – коли вам або вашим близьким буде загрожувати небезпека. Якщо ви вирішили, що настав час застосувати зброю, дійте швидко, не дайте нападнику жодного шансу підготуватися до цього. Чим рішучіше і швидше ви діятимете, тим більше шансів, що самозахист буде вдалим, навіть якщо нападників більше, ніж один.

Поддержите сайт, не проходите мимо рекламы:

 

Добавить комментарий

7 + 9 =


Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При наличии ссылок и мата комментарий не опубликуется без проверки администратором