Реєстрація проекту Закону «Про вогнепальну зброю цивільного призначення» №1135 в парламенті запустила в суспільстві широку дискусію про право на вогнепальну зброю.

Українська стрілецька асоціація вирішила більш детально ознайомити громаду з іноземним досвідом у цьому питанні.

Коли говорять про легальне володіння вогнепальною зброєю, як приклад зазвичай називають США та Швейцарію. Проте існує безліч країн, де громадяни офіційно мають право на вогнепальну, у тому числі на короткоствольну зброю.

Першою країною у цьому «лікнепі» буде Чехія. У своєму сучасному вигляді закон про зброю в Чехії був прийнятий в березні 2002 року, набув чинності в 2003 році. Закон розділяє зброю на чотири категорії – заборонена; та що вимагає ліцензії ; та що вимагає декларування та інша, – і встановлює для кожної категорії правила володіння і носіння.

Ліцензія необхідна на зброю, довжина якої менше 28 см, котра самозарядна, напівавтоматична або довгоствольна, магазин якої вміщує більше трьох патронів. Декларувати потрібно неавтоматичну і газову зброю. У Чехії дозволено громадянам володіти у тому числі армійською зброю, проте лише для стрілецьких тренувань.

У Чехії існують 6 різних ліцензій для власників зброї: A – для колекціонерів, B – для спортивної стрільби, C – для полювання, D – для професійного використання, E – для самозахисту, F – для піротехнічного використання.

Закон обумовлює, що у разі обґрунтованої необхідності можна отримати дозвіл на носіння зброї будь-якої категорії. Дозвіл на володіння і носіння зброї видається тим, хто старше 21 року, проте в спортивних цілей володіти зброєю можна з 15 років. Термін дії дозволу – п’ять років, після цього його необхідно продовжувати.

Чехія є однією з найбільш стрілецьких націй Європейського союзу – спортивна стрільба займає третє місце серед всіх видів спорту в країні, поступаючись лише футболу та хокею.
На 10 мільйонів населення країни (включно з дітьми) більше 300 тисяч власників вогнепальної зброї, на руках в яких більше 800 тисяч одиниць зброї.

Експерти пов’язують таку пристрасть чехів до зброї, з буремним минулим. У 1968 радянські війська окупували їх країну та придушили спробу повстання. Тепер громадяни Чехії готові самі захищати країну від будь-яких зовнішніх посягань.

Поддержите сайт, не проходите мимо рекламы:

 

Добавить комментарий

3 + 4 =


Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При наличии ссылок и мата комментарий не опубликуется без проверки администратором