Gunportal продовжує лікнеп зі збройового питання, розпочатий Українською стрілецькою асоціацією.

Цього разу ми познайомимо читачів з австрійським досвідом володіння зброєю.

В Австрії правила придбання і володіння вогнепальною зброєю регулює закон «Про зброю» 1997 року. Громадяни країни можуть купувати як короткоствольну, так і довгоствольну зброю. Законом запроваджено заборону на володіння вогнепальною зброєю для осіб, які не досягли повноліття, а також страждають наркоманією чи алкоголізмом, схильних до психічних захворювань, засуджених раніше за злочини із застосуванням насильства, та осіб, щодо яких існують підозри, що володіння зброєю може поставити під загрозу життя, здоров’я чи свободу громадян.

Читайте також: Закордонний досвід: чехи та зброя

Відповідно до закону всі інші види зброї діляться на три категорії: вогнепальна зброя, яка може бути придбана виключно з дозволу органів внутрішніх справ (категорія «B»); вогнепальну зброю, яка підлягає обов’язковій реєстрації після покупки (категорія «C»); інша зброя, яка не є забороненою і не підпадає під категорії «B» і «C» (категорія «D»).
До категорії «B» відносяться пістолети, револьвери, багатозарядні і самозарядні гвинтівки та рушниці, напівавтоматична зброя. Дозвіл на купівлю та володіння зброєю цієї категорії видаються органами МВС Австрії після перевірки, особам старше 21 року, які зможуть «привести аргументовані обґрунтування необхідності володіння цим видом зброї» для самозахисту.

У категорію «С» входять гладкоствольні рушниці з ручним заряджанням калібром більше 5,6 мм. Їх продаж здійснюється особам старше 21 років. Після покупки зброя має бути зареєстровано протягом 4 тижнів у місцевих органах МВС.

Вся інше незаборонена зброя відноситься до категорії «D». Тут діє лише вікове обмеження – 21 рік.

Читайте також: Українців штовхають на чорний ринок зброї

В Австрії громадянам заборонено володіти наступними типами зброї:
- зброя, замаскована або схожа на інші предмети;
- зброя, яка може бути складена, укорочена понад звичайні норми для мисливської або спортивної зброї;
- рушниці, загальна довжина яких менше 90 сантиметрів або довжина ствола яких менше 45 см;
- зброя, обладнана глушниками;
- всі види армійської та автоматичної зброї.

Особливістю австрійського законодавства про зброю є отримання медичної довідки. Таку довідку може видати лише лікар-психіатр, який отримав відповідну кваліфікацію та ліцензію на видачу відповідних довідок. Сама процедура отримання довідки теж доволі складна. Здобувач спочатку проходить співбесіду тривалістю не менше півгодини і заповнює анкету з 119 питань для виявлення психічних захворювань і залежності від алкоголю і наркотиків. Потім ще одне годинне інтерв’ю і опитувальник з 120 пунктів для виявлення особливостей характеру і відсіювання людей занадто агресивних, схильних до силового вирішення проблем. Крім того, в поліції треба аргументовано обґрунтувати необхідність володіння короткоствольною зброєю для самозахисту.

Поддержите сайт, не проходите мимо рекламы:

 

Добавить комментарий

8 + 9 =


Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При наличии ссылок и мата комментарий не опубликуется без проверки администратором