Gunportal продовжує поповнювати добірку матеріалів про досвід європейців у питанні озброєння, переймаючи естафету  Української стрілецької асоціації.

Наступною країною, з якою ми познайомимо читачів буде Норвегія. Ця північна країна належить до десятки найбільш озброєних країн світу, за кількістю вогнепальної зброї в населення. У Норвегії володіння зброєю унормоване ще у 1961 році, коли був прийнятий відповідний закон.

Читайте також: Закордонний досвід: австрійці та зброя

З 18 років громадянам дозволено мати довгостольну зброю (як нарізну так і гладкоствольну), а з 21 року вони можуть володіти пістолетами та револьверами. Якщо батьки не заперечують та отримують дозвіл в місцевій поліції, то купувати зброю можна навіть з 16 років.

Перевагу надають зброї, яку планують використовувати для полювання чи занять спортом. Для самооборони зброю дозволяють купувати лише за умови наявності мотивованих причин. Проте у випадку необхідності звичайно не заборонено використовувати для самозахисту зброю придбану для полювання та спорту.

Щоб отримати дозвіл на пістолет чи револьвер потрібно бути членом стрілецького клубу приблизно півроку, та періодично брати участь в змаганнях зі стрільби.

Читайте також: Триває збір підписів на підтримку права громадян на захист

Найбільш вимогливим законодавство Норвегії є до умов зберігання вогнепальної зброї вдома. Для цього необхідний сейф, прикріплений до підлоги або стіни.

Найцікавіше, що інколи норвежцям заборонено бути неозброєними. Так, у 2007 році школярам і студентам, які проживають на островах архіпелагу Шпіцберген, було заборонено залишати межі селищ без зброї і патронів через небезпеку нападу полярних ведмедів.

Крім того, варто нагадати, що Збройні сили Норвегії у стислий строк з 30 тисяч можуть вирости до 300 тисяч осіб, які відразу готові приступити до виконання військових завдань. А все це завдяки постійно діючому корпусу резервістів – «хемверну». Повертаючись на «гражданку», нащадки вікінгів вступають до лав резервістів. Кожен цивільний солдат має вдома зброю, набої, військову форму і повний похідний комплект.

Поддержите сайт, не проходите мимо рекламы:

 

Добавить комментарий

2 + 3 =


Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При наличии ссылок и мата комментарий не опубликуется без проверки администратором