Наша редакція продовжує знайомити Вас з досвідом іноземців у питанні володіння зброєю. Сьогодні мова піде про досвід Фінляндії. Це одна з найбільш озброєних країн Європи, і що цікаво фіни теж колись воювали з Росією. На п’ять мільйонів населення країни маємо понад півтора мільйона ліцензій на вогнепальну зброю, пише Українська стрілецька асоціація.

Читайте також: Закордонний досвід: норвежці та зброя

Володіння і використання вогнепальної зброї регулюється спеціальним законом прийнятим у 1998 році. Насправді законодавство Фінляндії складно назвати ліберальним. На кожну одиницю зброї потрібно отримувати окрему ліцензію в місцевої поліції, хоча кількість зброї якою може володіти одна людина – необмежена. За згодою власника ліцензії, зброю можуть використовувати інші люди. Якщо у власника більше п’яти одиниць вогнепальної зброї він має зберігати їх в спеціально виділеному місці, яке також перевіряє місцева поліція.

Читайте також: Закордонний досвід: чехи та зброя

За деякими виключенням, не можна перебувати із зарядженою зброєю в громадських місцях. Складно отримати ліцензію на зброю, придбану для самооборони. Серед причин отримання ліцензії фіни вказують переважно спорт чи полювання.

Причиною відмови в отриманні ліцензії може бути кримінальне минуле заявника, та навіть водіння в нетверезому стані. Загалом до питання видачі ліцензій ставлять дуже суворо, і можуть легко анулювати її за вчинення навіть не кримінального злочину чи порушення умов зберігання чи використання зброї.

Цікаво, що фінам легше отримати ліцензію на пістолети ніж на рушниці. Це чудово проілюстровано статистикою — за даними правоохоронців Фінляндії на руках в громадян наразі 290 тисяч пістолетів та револьверів.

Читайте також: Закордонний досвід: австрійці та зброя

Серед однієї з причин поразки СРСР у протистоянні з невеликою Фінляндією називали готовність кожного громадянина боронити свою державу. Напевно саме цим пояснюється, що попри досить жорстке законодавство більше половини дорослих фінів мають вогнепальну зброю та готові її використовувати.

 

Поддержите сайт, не проходите мимо рекламы:

 

Добавить комментарий

3 + 8 =


Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При наличии ссылок и мата комментарий не опубликуется без проверки администратором