Продовжуючи тему про зброярське законодавство за кордоном, Українська стрілецька асоціація розповіла про легалізацію зброї в найбільш питущій країні світу.

Житель Молдови у середньому випиває 18 літрів алкоголю, що втричі перевищує загальносвітовий показник. За цим критерієм країна посіла перше місце в світі, залишивши позаду таких традиційних лідерів рейтингу, як Чехія (16,45 літра на рік) і Росія (15,76 літра). Ці дані у своєму щорічному рейтингу навело британське видання The Independent.

Читайте також: Закордонний досвід: норвежці та зброя

Чи можна взагалі давати громадянам країни з такою колосальною алкоголізацією право приватного володіння вогнепальною зброєю? Молдавани своїм прикладом показують, що можна.

Легалізація вогнепалу в 1998 році була здійснена по-тихому, навіть без широких суспільних дискусій. Основним мотивом у діяльності законодавців на той момент була боротьба з високим рівнем злочинності.

Необхідно відмітити, що зброя в країні не було особливої рідкістю. Після придністровського конфлікту на руках у населення залишилося чимало пістолетів, гвинтівок і автоматів. «Чорний ринок», природно, особливого дефіциту в цьому специфічному товарі не відчував. Можливо, саме це і послужило однією з причин внесення зміни до закону про зброю.

Читайте також: Закордонний досвід: фіни та зброя

На загальну думку, більшість населення цих змін навіть не помітило. На їхнє життя нововведення ніяк не вплинули, а новий закон, як вважали самі молдавани, створювався для вузького кола заможних громадян. Справа в тому, що після легалізації в Молдові було відкрито єдиний державний магазин, що став монополістом. За свідченнями очевидців, вибір на ньому був просто «шикарний», а сам він нагадував швидше музей. Таким він фактично і був для більшості громадян, чийого доходу за рік не вистачало тут на покупку навіть російського «макарова». Першими покупцями були в основному бізнесмени і чиновники, що мали певне соціальне становище, проте не мали можливості оплачувати приватну охорону. У 2002 році державний монополізм був скасований, відкрилися нові збройові магазини, що призвело до більшого поширення «вогнепалу», що став доступним і нечисленним представникам середнього класу. На початок 2003 року на руках у населення перебувало вже понад 60 тисяч одиниць вогнепальної зброї.

Починаючи з 2000 року, в країні щорічно фіксувалося зниження числа зареєстрованих злочинів. Винятком можна вважати лише 2010 рік, що зафіксував збільшення в 30%, що, на думку аналітиків МВС, пов’язане зі зміною політичного керівництва і підвищенню ефективності первинної реєстрації злочинів правоохоронцями. Вулична злочинність, за даними національного МВС, прагне до нуля. І це в одній з найбідніших, і, як підрахували англійські журналісти, питущих країн світу. Варто відзначити, що жодного випадку «бійні» з використанням легального вогнепальної зброї в країні не відбулося.

Поддержите сайт, не проходите мимо рекламы:

 

Добавить комментарий

1 + 1 =


Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При наличии ссылок и мата комментарий не опубликуется без проверки администратором