ЗСУ отримають новітній броньовик, який може пересуватися без світла в непроглядній пітьмі, повідомляє Військова панорама.

Українські фахівці створили новітній бронетранспортер, який багато в чому перевершує аналоги. Останні новини АТО говорять про певне перемир’я, але для патрулювання територій ЗСУ все одно потрібні ресурси.

Читайте також: Как делают украинские БТРы и танки?

За словами розробників ПАТ «АвтоКрАЗ» броньовик, якому дали ім’я «Фіона» призначений для подолання непрохідною і важкопрохідної місцевості з високими ґрунтовими перепонами. На нього можна встановити більш важке озброєння і навіть покращувати динамічні властивості.

1

Броньовик «Фіона» – це поліпшена шестиколісна версія двовісного броньовика «Шрек». В основі має колісну базу «6х6», яка стоїть на українському КрАЗі «6322». Під капотом броньовика – 11-літровий американський двигун Cummins з «табуном» у 380 коней. Залежно від замовлення, можуть встановити й інший.

Спереду і ззаду броньовик обладнаний відеокамерами інфрачервоного спостереження, щоб у непроглядній пітьмі машину можна було вести з вимкненими фарами. Є і башта-турель для крупнокаліберного кулемета, а ззаду є автоматичні двері для оперативної евакуації. Вміщає «Фіона» 12 осіб десанту плюс два члени екіпажу.

Конструктори підкреслили, що броньовик «Фіона» – це не серійний автомобіль, а виробництво броньовиків робиться за вимогами замовників. Тому й існує ціла лінійка модернізацій. Вартість одного броньовика стартує від 200 000 доларів. Новинкою вже зацікавилися українські військові.

Окрім України, «Фіону» на озброєння поставлять в Туніс, Нігерію, Ефіопію і Єгипет.

Поддержите сайт, не проходите мимо рекламы:

 

Добавить комментарий

5 + 2 =


Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При наличии ссылок и мата комментарий не опубликуется без проверки администратором