Gunportal поповнює інформаційну добірку про європейський досвід зброярських законів. Цього разу Українська стрілецька асоціація розповіла про Велику  Британію.

Колись британці були однією з найбільш озброєних націй Західної Європи. З другої половини 20-го століття в них почалось поступове обмеження права громадян на зброю.

Апофеозом став 1997 рік, коли британські консерватори ввели справді «драконівські» закони щодо обмеження володіння вогнепальною зброєю та застосування її для самозахисту, поставивши всі цивільні стволи поза законом.

В сучасній Великій Британії людина може отримати штраф за носіння іграшкового пістолету, якщо він дуже схожий на справжній, чи кримінальне переслідування за спробу захистити себе від нападника, що вдерся у ваш будинок. Правоохоронці пропагують створювати в помешканнях «персональні кімнати-сейфи», де власник може сховатись поки його грабують і дочекатись поліцію.

Ці кроки мали на меті суттєво зменшити злочинність, а що британці отримали натомість – видно на графіку.

1966328_374984805999996_5745103671068558081_o
Після введення обмежень права на власний захист кількість злочинів з використанням зброї зросло в рази. Не менш сумна статистика замахів на вбивство.

Психологія злочинця однакова в будь-якій країні – вони обирають найслабшу жертву, яка може вчинити лише найменший опір. Відібравши в громадян право на зброю влада просто збільшила кількість потенційних жертв для бандитів.
Чітко розуміючи, що спротиву не буде, злочинці нахабніють з кожним роком. Звісно поліція може затримати їх пост-фактум, але вона не може захистити людину в момент нападу.

Антизбройні кроки були настільки «успішними» що у 2002 році ООН визнала криміногенну ситуацію у Великій Британії однією з найгірших серед розвинених країн світу.

Поддержите сайт, не проходите мимо рекламы:

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.


2 + 7 =