Масштабні військові навчання спричинені посиленням військової активності Росії, повідомляє ТСН.

У суботу, 3 жовтня, війська країн-учасниць НАТО розпочали навчання Trident Juncture, які мають стати найбільшими маневрами із 2002 року. Метою навчань є випробовування здатності Альянсу відповідати на посилення військової активності Росії.

«Мета навчань – тренування наших сил, підвищення їхньої готовності, та переконатися, що наші союзники можуть бездоганно співпрацювати разом», – зауважив генсек НАТО Єнс Столтенберг.

Представники Альянсу також наголошують, що навчання не спрямовані проти Росії, навіть без огляду на українську кризу, яка погіршила  відносини між Москвою і Заходом, що досягли найгіршого рівня від часу завершення Холодної війни.

«Теоретично, якби ми хотіли ескалації ситуації з Росією, ми могли б посунути ці навчання на схід Європи. Але ми цього не зробили», – зауважив генерал-лейтенант Бундесверу Ріхард Россманіт.

Як повідомляється, практична частина навчань триватиме із 21 жовтня по 6 листопада на території Італії, Португалії та Іспанії, а також в акваторії Середземного моря й Атлантичного океану.

У маневрах братимуть участь 36 тисяч військовослужбовців та цивільних осіб, 130 літаків, 16 гелікоптерів та 60 кораблів і підводних човнів. Поза тим, до навчань залучать представників 14 країн-партнерів Альянсу та спостерігачів. Окрім того, спостерігати за перебігом навчань запросять і Росію.

 

Поддержите сайт, не проходите мимо рекламы:

 

Добавить комментарий

2 + 4 =


Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При наличии ссылок и мата комментарий не опубликуется без проверки администратором