Королівство Норвегія вдвічі стисліше за Україну, а його населення майже вдесятеро менше за наше. Це мабуть єдина перевага України. В усьому іншому ми пасемо задніх. Це стосується не тільки рівня життя (тут Норвегія, напевно, попереду всієї Європи), але й такого актуального для нас питання, як обороноздатність.

Сьогодні в Україні нарешті згадали про спасіння армії, яка потім повинна рятувати нас. Благий поштовх і краще пізно, ніж ніколи, але… Як саме відновити збройні сили та підвищити обороноздатність країни, досі згоди у верхах не дійшли, пише Українська стрілецька асоціація.

Створили Національну гвардію – вже добре. Але багатьом добровольцям у військкоматах просто подякували та сказали чекати. Чекати можна, але якщо росіяни перейдуть кордон, вчитися мілітарній справі та озброюватися буде вже трохи запізно.

1901616_284957378336073_17282214_n

А такі добровольці могли б стати основою військового резерву. Саме в цьому контексті ми і згадали про Норвегію. Цій невеличкій країні вдалося створити одну з найкращих армій в Європі. Загалом вона дуже схожа на зразкові армії Швейцарії та Ізраїлю. Секрет успіху не в кількості вояків, чи надсучасному озброєнні. Продуманий підхід до обороноздатності – от і все.

Збройні сили Норвегії у стислий строк з 30 тисяч можуть вирости до 300 тисяч осіб, які відразу готові приступити до виконання військових завдань. А все це завдяки постійно діючому корпусу резервістів – «хемверну». Повертаючись на «гражданку», нащадки вікінгів вступають до лав резервістів. Кожен цивільний солдат має вдома зброю, набої, військову форму і повний похідний комплект. Якщо щось трапляється, навіть мобілізації не потрібно – досить подати секретний сигнал.

У випадку війни, лише за декілька годин вся країна перетворюється на бойовий табір з добре озброєними та вишколеними солдатами. А враховуючи складний гірський ландшафт та суворий північний клімат, така армія готова перетворити життя будь-якого агресора на пекло, непоправні втрати та ганебний відступ.

Вибивати ворога з рідної землі будуть не тільки чоловіки, але й жінки. Норвегія – єдина країна у Європі де служба в армії обов’язкова для всіх мешканців. І це при тому, що Норвегії, як члену НАТО, немає чого боятися. Та свою армію вона не перетворила на чемодан без ручки. Навіть такий сусід як Росія не подумає агресивно глянути в бік королівства, бо знає що за спробу доведеться заплатити сотнями тисяч своїх солдатів.

Рухатися шляхом Норвегії потрібно і Україні, а не жалісним поглядом дивитися на Захід, мовляв, захистіть нас. Невеликі країни довели, що справа не в розмірі армії. Справа в готовності влади довірити захист країни її громадянам. Мешканці Норвегії готові битися до останнього, бо країна завчасно подбала про своїх захисників – дала їм зброю і навчила як захищати себе та інших.

…Українці довели, що готові віддати життя за свою країну. Тепер і державним діячам час довести, що вони гідні своїх громадян.

Поддержите сайт, не проходите мимо рекламы:

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.


5 + 6 =