Капітан Роман Боровньов, командир батареї протитанкового дивізіону 44-ї артбригади розповів, чого не навчатимуть у книжках, але що знадобиться у зоні АТО. Про це він розповів в інтерв’ю “Українській правді“.

Основну роль в боях відіграє артилерія – так було, починаючи з Курської дуги. Артилерія починає бій, діє в найгострішій фазі і прикриває війська при відступі. Піхота не скрізь може дістати, а артилерія – так. Тому її й називають “Богами війни”.

артиллерия

“В АТО я від самого початку. Зголосився їхати одразу – мобілізовані воюють, а я, кадровий воєнний, вдома сидітиму? Починав зі звукометричної розвідки, зараз командую батареєю протитанкового дивізіону 44-ї артбригади”, – говорить військовий.

Коли вояки тільки приїхали в АТО, працювали як книжка пише. Потім зрозуміли, що це неефективно.

“Раніше ми готували вогневі позиції для батареї, але розвідка противника виявляла їх дуже швидко. Тільки-но заїдемо на позиції – нас накривають мінометами. Тож почали робити інакше: розгортаємо батарею з ходу, без якоїсь підготовки”, – ділиться капітан.

Наприклад, у їхньому підрозділі вигадали “липові” гармати.

“Тут немає ніякого секрету: ми робили з дерев гармати і ставили на позиції у посадках. Противник стежить за допомогою безпілотників, але близько підлетіти не може – зіб’ють. Визначити здалеку, чи це липова гармата чи справжня, непросто. Поки розвідка противника думає – ми переміщуємось в інше місце”, – ділиться Роман.

Окрім липових гармат, у них ще була “фішка” – парад у Вуглегірську.

Аби ввести місцевих в оману, вони влаштовували “паради”.

“У сильні снігопади (коли погіршується видимість) – усю техніку, яка була на ходу, виводили обхідними шляхами майже до Дебальцевого. Там зводили усе в колону – і з ревінням і димом заїжджали центральною дорогою в місто. І так – 2-3 рази в день, поки валить сніг”, – говорить військовий.

Приїжджали, розставляли усе на позиції, накривали маскувальними сітками, піджимали кілками, наче там щось є, потім тихцем виїжджали, вишикувались у колонну – і знову з ревінням на центральну площу.

За його словами, вже до вечора сєпари оголошували “терміновий збір” і кіпіш: “Прийшло в три рази більше техніки, ніж було!” Вони думали, що там вже стільки війська, скільки людей не живе.

Поддержите сайт, не проходите мимо рекламы:

 

Добавить комментарий

4 + 8 =


Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При наличии ссылок и мата комментарий не опубликуется без проверки администратором