Напад панічного страху може спонукати до втечі у тил, викликати заціпеніння або, навпаки, збудження, агресивну поведінку. При цьому людина погано себе контролює, не усвідомлює, що вона робить і що відбувається довкола.

Щоб попередити напади, перед боєм продумай, як ти будеш діяти сам і яким чином можеш взаємодіяти з товаришами. Вивчи маршрути руху, укриття, визнач місця можливого розташування або атаки противника.

Woman In Danger at a Dark Alley

Якщо ти все ж таки зазнав нападу, спробуй подолати його за допомогою нескладних прийомів.

– Спробуй сформулювати подумки, а потім промовити вголос, що викликає в тебе страх. Якщо є можливість, поділися своїми переживаннями з людьми, які поруч. «Проговорений» страх стає меншим.

– При наближенні нападу страху дихай неглибоко і повільно, вдихай через рот, а видихай через ніс. Можна спробувати таку вправу: зроби глибокий вдих, затримай дихання на 1–2 секунди, видихни. Повтори вправу 2 рази. Потім зроби 2 нормальні (неглибокі) повільні вдихи-видихи. Чергуй глибоке і нормальне дихання доти, поки не почуватимешся краще.

Психологи радять скласти особисту словесну формулу самоналаштовування, що точно виражає сутність бажаної поведінки в незвичайній або небезпечній ситуації («Я готовий до бою», «Все буде гаразд», «Я впевнений у своїх силах», «Мене береже Господь і Божа Матір» тощо).

У ситуації сильного стресу:

— якщо ти втратив на якийсь час чутливість до зовнішніх впливів або не можеш впоратися з емоціями страху або паніки, зроби собі боляче і зосередься на відчутті болю;

— якщо ти не можеш зібратися з думками, назви своє ім’я, подумай, що ти тут робиш, для чого ти застосовуєш зброю, кого ти захищаєш, згадай ситуації, коли ти діяв сміливо і рішуче, спробуй розв’язати кілька найпростіших математичних задачок.

Після ж бою найпершою умовою є якнайшвидша ізоляція воїна із зони бойових дій. Командир повинен провести психотерапевтичну бесіду з особовим складом та визначити ступінь стресу бійців, після чого бійцям мають надати допомогу психологи.

Народна Армія

Поддержите сайт, не проходите мимо рекламы:

 

Добавить комментарий

2 + 6 =


Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При наличии ссылок и мата комментарий не опубликуется без проверки администратором