1) Не женіться за ціною
Ця порада перш за все стосується клієнтів, які вважають, що за менш як 1000 грн можна зробити якісну і надійну річ, яка буде служити роками, витримувати значні навантаження і після того ще й нормально виглядати.
Потрібно усвідомити, що якщо Ви маєте бюджет 700 грн, то в найкращому випадку Вам «світить» достатньо непоганий штурмовий Miltec із нейлону або численні варіанти рюкзаків зроблених із оксфорду — це підходящий варіант для міста, який буде носитися в середньому до 2 років, але буде мати ряд певних недоліків із якими Вам потрібно буде миритись одразу після покупки. Проте, дуже часто рюкзаки цієї цінової категорії можуть стати непридатними для подальшого використання набагато швидше.

2) Усвідомлюйте, для яких цілей Ви купуєте рюкзак!
Цей пункт випливає із попереднього, оскільки дуже часто люди купують річ, яка абсолютно не відповідає їхнім потребам. Це переростає у незадоволеність покупкою, роздратування, що в результаті закінчується продажем\обміном рюкзака.
Якщо Ви плануєте з цим рюкзаком ходити в школу\університет\на роботу (між іншим у багатьох київських школярів пішла мода на штурмовики типу Хоруса (Assault 25 л)), то Вам нічого купувати надміцний рюкзак із кордури, посиленими швами й надміцними замками та фастексами найвищої якості, адже найбільша вага, яка переноситиметься в цьому рюкзаку, здебільшого не перевищуватиме 3-ьох кілограмів ваги ноутбуку та підручників з алгебри/папок із документами.
Із іншого боку, якщо Ви відправляєтеся на фронт, займаєтесь екстремальним видом спорту, часто ходите в походи, постійно маєте навантажений рюкзак і регулярно знаходитеся далеко від цивілізації, то сподіватися в критичній ситуації на китайську репліку з нейлону чи дешевого оксфорду є не надто розважливим рішенням: в один прекрасний момент Ваш вірний друг-рюкзак просто може тріснути чи розлізтися. У таких випадках єдиним правильним рішенням є заплатити вище за кордуру та інші якісні оригінальні матеріали , щоб опісля не сидіти із голкою в руках та не зашивати рюкзак. А тепер уявіть, що Ви в полі й голки у Вас немає або що від такого рюкзака залежить Ваше життя чи життя побратима…

3) Правильно обирайте матеріали
Ціни на рюкзаки варіюють від 300-400 грн і закінчуються захмарними 700 доларами за деякі вироби “Made in USA”. До чого це тут? Це все до того, що Ви маєте розуміти, за що платите гроші й чому Вам це потрібно. Можна заплатити умовних 500-700 грн за рюкзак українського виробництва, який візуально нагадуватиме закордонні аналоги, проте по факту це буде абсолютно інший виріб — матеріал буде в рази слабшим та менш довговічним, стропи можуть розтягнутися й полізти, бо будуть найдешевшими, а замки будуть попереджувати про Ваше наближення приємним металевим дзенькотом язичків на собачках.
Можна заплатити більше і отримати хорошу кордуру, якісні стропи, посиленні замки, а металеві язички будуть замінені на паракорд, що для більшості користувачів буде цілком непоганим варіантом
Скажемо більше: вироби за 300, 500, 700 доларів теж цілком вартують своїх грошей, проте тут Ви сплачуєте за останні технології, футуристичні зіппери, спеціальні можливості, які переважно потрібні вузькому колу людей (більшість таких виробів орієнтовані на спеціальний сеґмент покупців), саме тому при покупці потрібно розуміти, яка технологія буде Вам потрібна і буде функціональна, а яка буде прикольним бонусом і приводом для понтів — як шкіряний салон в автомобілі чи хром пакет.

Як маленьке доповнення і досвід із життя:
До початку використання рюкзаків власного виробництва (Сехмет, Тот), одному з засновників Леґіону довелось два роки користувати штурмовик від Miltec. Він чудово носився і повністю виправдував свої кошти, проте кардинальна різниця була виявлена у снігопад: Мілтек після 30 хв перебування під сніговими опадами не зміг втримати вологу і був наскрізь мокрим, волога передалася речам всередині, що було не дуже приємним досвідом. Буквально через 3 дні ця ж людина поїхавши в відрядження зі своїм Сехметом 3 години провів під зливою без парасолі. Результат був дійсно вражаючим — 1000-на кордура ледь-ледь пропустила вологу — та й то — через замки, де була блискавка, а сам рюкзак всередині й усі речі були цілковито сухими.

4) Розміри
Часом у погоні за розширенням рюкзака все більше й більше деякі користувачі доходять до того, що при навішуванні додаткових модулів вони починають чіпляти всі можливі виступи, стінки, двері транспорту і, головне, людей.
Для Вас необхідно розуміти, що Ваш рюкзак має бути таких розмірів, щоб він не виступав за межі Вашої спини в ширину, якщо плануєте використовувати його здебільшого в місті або йтимете по лісу між купи гілок, кущів і можливих розтяжок. І, у той же час, не варто забувати про тонку межу між зручністю та мультифункціональністю: об’ємний незаповнений рюкзак висітиме на спині незручним мішком, тоді як компактніший рюкзак може не пережити перевантажень при надмірному запаковуванні. Грамотно визначайте задачі та обирайте правильні інструменти для їх виконання.

5) Літраж
Ми наразі не робимо рюкзаків, які більші 40 літрів за об’ємом (без обвісів). Чому? Однією з причин є те, що виготовити якісну підтримуючу спинку-каркас, яка служитиме за призначенням, а не гнутиметься під вагою самого рюкзака, на даний момент для нас є досить складною задачею. Другою причиною є те, що якщо Ви не можете скласти все у 40-літровий Тот, швидше за все Вам необхідний уже баул.

Оптимальним літражем є по суті два діапазони:
20-25 літрів — для міського пересування та штурмових дій

35-40 літрів — вантажні рюкзаки підвищеної місткості.

Варіанти 50+ літрів — це спеціалізовані туристичні рюкзаки або варіанти «усе своє ношу з собою», проте будемо відверті — скільки із Вас будуть здатні пересуватися з подібним рюкзаком довго при повному запакуванні, якщо Ви не турист із кількарічним стажем чи не солдат, що звик до виснажуючих марш-кидків у повному обмундируванні?

6) Вага
Доводилося чути, що деякі люди вихваляються вагою своїх рюкзаків до 40-50 кг. Ні, звісно це цілком реально, ми самі спілкувалися з десантниками, які свої рюкзаки забивали доверху патронами коли йшли в рейд, проте нагадуємо — більше 50% наших рюкзаків купуються все таки не для рейдових цілей.
Суть у тому, що не є проблемою запхати у Ваш рюкзак усе, що тільки можна — інша проблема потім з ним іти, продиратися крізь хащі, вставати, сідати, присідати, дряпатися вгору й спускатися донизу. Оптимальна вага Вашого рюкзака має бути такою, за якої Вам буде комфортно з ним іти навіть після 3-4 годин ходу, а Ваша спина не буде боліти за правильної підгонки (про це далі).

7) Регулювання
Дуже часто доводиться бачити молодь, зокрема хіпстерів, які ходять із рюкзаками (зокрема завантаженими) попустивши лямки на максимум. У результаті рюкзак бовтається десь нижче лопаток, а людина з рюкзаком вагою в 2-3 кг починає втомлюватися вже через годину-півтори носіння.

Візьміть рюкзак, затягніть обидві лямки так, щоб спинка облягала Ваші плечі і зафіксуйте їх у такому положенні. Ми рекомендуємо це робити із завантаженим рюкзаком, бо тільки тоді Ви зрозумієте суттєву різницю, чому добре підтягнутий рюкзак дозволяє Вам втомлюватися менше.

8) Стропи Molle
Річ контраверсійна — переважно є ознакою приналежності власника до «клубу» мілітаристів. Останнім часом, особливо після 2 років війни, це намуляло очі й люди все більше починають відмовлятися від такого роду рюкзаків шукаючи щось цивільне. Проблема в тому, що більшість цивільних виробників не можуть гарантувати і половини тієї якості, яку вимагають клієнти з військовим минулим і досвідом носіння якісних рюкзаків.

Поради від Леґіон 810

Поддержите сайт, не проходите мимо рекламы:

 

Добавить комментарий

8 + 3 =


Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При наличии ссылок и мата комментарий не опубликуется без проверки администратором