Спецслужби всього світу вирішують одні й ті ж завдання практично одними і тими ж методами, тільки використовують різний інвентар. Інвентар цей, ясна річ, повинен бути якісним та надійним, благо для армії і спецслужб не шкода, в тому числі і ножів. Так-так, в наш просунутий час вони як і раніше ефективно використовуються усіма спецслужбами, раптом когось треба зарізати або щось перерізати. Ось ми і поглянемо на найвідоміші.

Ontario MK 3 Navy Knife (US Navy SEAL, США)

ont

Цей ніж входить до стандартного набору екіпіровки американського «Морського котика». Компактний, з 6-дюймовим лезом, простий, як палиця, він давно довів свою ефективність, універсальність і надійність. Стабільно виконує покладені на нього зобов’язання: і заріже, і консерви відкриє при потребі. Однак, багато операторів SEAL воліють самі вибирати собі «кинджал» за смаком, що не применшує достоїнств Ontario.

 

Fairbairn-Sykes (SAS, Великобританія)

fair

Легендарна річ, що зарекомендувала себе протягом багатьох десятиліть. Ветеран Другої світової, майже ровесник Спеціальний Повітряної Служби (SAS) яка знищувала їм ворогів Її Величності ще з тих часів, коли в Північній Африці пустував «Пустельний лис», маршал Роммель. Власне, цей ніж вважається таким же елітним, як і самі SAS. Нехай зовні він виглядає як декоративний кортик і не має рис агресивного алігатора, властивих сучасним бойовим ножам, але за багато років служби він довів свою ефективність.

Всі інші ножі, дивлячись на цього бравого ветерана, віддають йому вітання, бо знають, що, не зважаючи на похилий вік, він здатний надерти кілька дуп. Американці намагалися виготовити свою власну версію Fairbairn-Sykes для OSS, попередниці ЦРУ, але якось не склалося. Можна сказати, що це Beatles в світі ножів.

 

Glauca В1 (GIGN, Франція)

Glauca_B1_5

Елітний антитерористичний підрозділ Французької жандармерії (GIGN), помізкувавши над вічно успішним творіння своїх англійських колег, прийшли до висновку, що простота – це не завжди добре. Для боротьби з терористами бравому жандарму потрібен ніж, який виконує відразу кілька функцій. Ось чому GIGN спільно з Extrema Ratio розробили своєрідний мультитул для боротьби з ворогами Республіки B1 Glauca. Водночас з 115-міліметровим клинком, ніж оснащений склобоєм і  кліпсою для носіння на ремені або кишені. До речі, це перший в світі складаний ніж з «фіксованим» клинком.

WING-Tactic (GIGN, Франція)

couteau-wildsteer-wing-tactic

Ще одне знаряддя славних французьких жандармів, бо GIGN користується не тільки складними В1 Glauca. Є й простіше: 11-дюймовий ніж, без склобою і інших прибамбасів. Звичайне жало, але вкрай ефективне у екстремальних ситуаціях.

Karambit (Joint Task Force 2, Канада)

emerson-karambit-bt-black-fixed-blade-with-154cm-steel-kydex-sheath-14

Вони полювали на сербських снайперів. У 2004 році Сполучені Штати дали цьому підрозділу найпрестижнішу нагороду President Unit Citation. Вони брали участь у багатьох зарубіжних операціях, про них робили комп’ютерні ігри і знімали фільми. Від них пісяє окропом весь західний світ, хоча, по суті, всі їхні успішні операції – це спільні завдання зі спецназівцями США і Її Величності. Вони заплямували себе співпрацею з албанськими сепаратистами, війною в Іраку.

Але на батьківщині ними захоплюються. І незважаючи на таку популярність, про них відомо небагато. І ходять чутки, що принаймні деякі з них люблять користуватися керамбітом (або відразу двома) в бою. Ідеальна і зручна зброя для самооборони, хоча їм досить складно роззброїти. Чи то справа, коли у тебе в руках відразу два кривих леза.

Кукрі (Бригада гуркхів, Непал)

0-british-service-1

Ця багатовікова зброя була пов’язана з бригадою гуркхів протягом багатьох десятиліть. Унікальний дизайн дозволяє власнику кукрі одночасно різати і колоти суперника максимально швидко, і наносячи максимальної шкоди. Втім, про кукрі не говорив тільки ледачий. До речі, про бригаду гуркхів. Вона складається з непальських солдатів, що служили в британській армії. Відбір пройти досить складно: на 200 місць для новобранців претендують відразу 28000 чоловік.

Strider SMF (USMC Detachment 1, США)

SK_12253_2_800

У 2003 році в Корпусі морської піхоти США був створений загін, щоб боротися зі світовим тероризмом. Було вирішено, що бійцям необхідні нові ножі, так би мовити, відповідні специфіці загону. Результатом став Strider SMF – компактний складаний ніж з титановим корпусом, над яким не владні ні механічні пошкодження, ні погодні умови, ні час. Дійсно, дуже хороший ніж.

Аri B’Lilah (ЯМАМ, Ізраїль)

f4261000338692d20efd83c65041b466

Контртерористичному підрозділу країни, яка, по суті, перебуває в стані постійної війни, потрібен не просто ніж, а справжня зброя масового ураження. Аri B’Lilah був створений за допомогою ЯМАМ, підрозділу, який займається всім: від звільнення заручників до захоплення неблагонадійних осіб. Для них було важливо, щоб у використанні ніж був простий і ефективний. Єврейським контртеррористам доводиться вирішувати багато завдань, і поки що Аri B’Lilah справляється.

teosam.info

Поддержите сайт, не проходите мимо рекламы:

 

Добавить комментарий

9 + 2 =


Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При наличии ссылок и мата комментарий не опубликуется без проверки администратором