У XXI столітті розстріли мирних людей і терористичні акти стали звичайним явищем по всьому світу. Але в ЗМІ як і раніше рідко обговорюють, що люди повинні робити в таких ситуаціях.

Достатньо почитати новини, і відразу стане ясно, що стрілянина в громадських місцях стає все більш поширеним явищем. Це означає, що всі повинні розуміти, як вести себе в такій ситуації.

Протягом багатьох років автор говорив з великою кількістю військових і ставив їм одне і те ж питання: що звичайний цивільний чоловік, повинен робити, зіткнувшись з бандитом, який без розбору стріляє по людях?

Вони всі відповідали однаково

У сьогоднішній статті я поділюся порадами експертів про те, як найкращим чином реагувати в ситуації з озброєним бандитом. Чисто статистично, таке навряд чи станеться з вами, але якщо є можливість хоч трохи збільшити свої шанси на виживання, ви повинні знати про це і застосовувати це на практиці.
Майте на увазі: Ви, швидше за все, один

У дослідженні, проведеному ФБР в 2014 році, було виявлено, що найбільш активні перестрілки тривають менше 2 хвилин. Цього часу недостатньо для прибуття правоохоронних органів. Так що, коли ви починаєте чути постріли, у вас немає часу на роздуми.

Ось чому…

Ви повинні заздалегідь знати, що робити

02

Коли відбувається надзвичайна ситуація, будь то стрілянина або пожежа, більшість людей вважають за краще, як не дивно, не робити нічого.

Є кілька причин такої пасивності:

1. “Необ’єктивна нормальність” змушує жертв діяти, як ніби все нормально. Наш мозок думає, що ситуація буде тривати передбачуваним чином. Коли картина порушується, мозку потрібен час, щоб обробити це відхилення. Багато спочатку думають, що постріли це феєрверк або сирена автомобіля – речі, які більш доречні в повсякденному житті.

2. Тенденція слідувати за натовпом. Якщо ми бачимо, що всі інші стиснулися в страху, то ми схильні поводитися так само.

Подолайте схильність до пасивності, і це може стати вирішальним в разі стрільби.

У вас повинен бути план

Я знаю, це болісно, але ви повинні візуалізувати свої дії, якби раптово з’явився активний озброєний злочинець.

Якою буде ваш план, якби ви почули постріли, перебуваючи в офісі? У вас був би час, щоб бігти? Якщо так, то куди б ви вирушили? Якщо ви почули постріли вниз по коридору, і вам нікуди бігти або сховатися, яким буде ваш наступний крок?

Візуалізуйте ваш план настільки детально, наскільки це можливо.

У ситуації активної стрільби час йде на секунди. Маючи заготовлений план, ви даєте собі фору.
Ситуаційна обізнаність, де б ви не були

Давайте розглянемо декілька важливих принципів ситуаційної обізнаності, і як вони ставляться до стрільби.

Перебування в «жовтому кольорі».

Умова «жовтого кольору» найкраще описується як “розслаблена бойова готовність”. Це коли немає конкретної загрози, але у вас включений мозок і ви тримаєте вухо гостро.

Хоча ваші почуття трохи посилюються в стані «жовтого кольору», також важливо залишатися розслабленим. Перебування в розслабленості розширює фокус уваги.

Дослідження показують, що коли ми отримуємо стрес, наша увага звужується, змушуючи нас зосередитися тільки на певних речах. Тому вузький фокус може пропустити важливі деталі.

Підсумок: Не сидіть постійно в своєму смартфоні. Ви повинні відкрити очі, вуха, ніс, і спокійно і постійно сканувати навколишній світ.

Створення базових ліній і пошук аномалій – ключовий компонент ситуаційної обізнаності.

Базова лінія – це те, що “нормально” в тій чи іншій ситуації. Вона буде відрізнятися від людини і від навколишнього середовища. Базова лінія в офісі – люди, що працюють на своїх робочих місцях або розмовляють в холі. Базова лінія в ресторані – люди в формі на кухні і клієнти на вході і виході з ресторану.

Ми встановлюємо базові лінії, і можемо шукати аномалії. До прикладу, почути постріли в школі – це, безумовно, щось з ряду безглуздого. Тому ви повинні негайно включити активний план дій при стрільбі.

Але давайте поглянемо на більш витончену аномалію. Якщо ви в кінотеатрі, і бачите хлопця, що входить в зал через вихід, це повинно обов’язково поставити вас в стан бойової готовності. Цей хлопець може пробиратися на безкоштовне кіно, але це також може бути бойовик. Вам не потрібно негайно нападати, але ви повинні спостерігати за ним і переконатися, що він можете швидко вийти.

Знайте, де знаходяться всі виходи. Нехай це буде хоча б єдиний дієвий висновок, який ви винесете з цієї статті. Завжди знайте розташування найближчих виходів, всюди, де ви знаходитесь.

Знайте, де знаходяться всі виходи.

03
Біг – ваша перша дія в разі стрільби. Таким чином, всякий раз, коли ви входите в будівлю, необхідно подивитися на вихід і запам’ятати його.

Крім того, необхідно враховувати наскільки видимі виходи. Наприклад, в більшості продуктових магазинів є вихід в самому кінці в відсіку «тільки для співробітників». Якщо ви ближче до задньої частини магазину, і чуєте постріли, біжіть прямо до цього заднього виходу.

Більшість ресторанів має вихід в задній частині кухні. Якщо ви поруч з кухнею і почули постріли, мчіть щодуху в ці задні двері.

Три дії при стрільбі: бігти, ховатися, боротися

04

Ви почули постріли і крики. Почалася стрілянина. Що ви повинні зробити? Всі експерти сходяться на думці, що у вас є три можливих дії: бігти, ховатися, і боротися.

Втеча

Втеча – завжди перша дія. Як тільки ви почули постріли, негайно залишіть приміщення і підіть, якнайдалі. В ідеалі, треба тікати, не перетинаючи шлях злочинця.

Майте на увазі, що під час стрілянини більшість людей не хочуть тікати, тому що:

  • вони налякані,
  • вони думають, що все в порядку,
  • вони думають, що в першу чергу потрібно сховатися.

Але вам потрібно бігти, незалежно від того, що роблять інші. Робіть все можливе, щоб переконати їх піти з вами, але якщо вони не хочуть, залиште їх. Вийдіть з небезпечної зони, як можна швидше.

Не намагайтеся збирати свої речі. Ви можете замінити ноутбук, але Ви не можете замінити ваше життя.

Після того, як ви вийшли з небезпечної зони, бороніть іншим (за винятком правоохоронних органів) вхід в приміщення.

Під час бігу, тримайте руки на готові. Щоб правоохоронні органи бачили, що ви не несете загрозу.

Це може бути не гуманно, але не намагайтеся надати допомогу пораненим, коли ви тікаєте. Це робить вас уразливими для атаки.

Навіть співробітники правоохоронних органів, які прибули на місце, спочатку будуть ігнорувати поранених, щоб нейтралізувати стрілка. Ваш головний пріоритет – потрапити в безпечне місце.

Якщо ви перебуваєте на відкритому просторі і між вами і стрільцем є відстань, біжіть якомога швидше по зигзагу. Стріляти по рухомій мішені важко навіть для досвідченого стрільця, а багато терористів мають мало, або взагалі не мають ніякого досвіду із застосуванням вогнепальної зброї. Так що рухайтеся якомога більше, і ховайтеся за перешкодами, які можуть зупинити кулі (цементні стовпи, автомати з колою і т.д.).

Як тільки ви потрапите в безпечне місце, зателефонуйте в 102. Не думайте, що хтось вже подзвонив.

Ховайтеся!

05

Іноді біг – це не варіант. Може бути, що стрілок знаходиться біля єдиного виходу, і ви не можете вистрибнути з вікна, тому що ви на 4-му поверсі. Якщо ви не можете втекти, кращий варіант – сховатися в безпечному місці.

Вам потрібно сховатися в місці, яке знаходиться поза полем зору стрільця і може забезпечити захист від пострілів.

Якщо ви перебуваєте в офісі або в будівлі школи, знайдіть кімнату, яка замикається. Якщо ви не можете замкнути двері в кімнати, барикадуйте їх столом і стільцями. Потрібно зробити вхід для злочинця складним. Він часто шукає легких жертв, і буде рухатися далі, а не морочитися, прориваючись через бар’єр.

Вимкніть світло в кімнаті і сидіть як можна тихіше. Не забудьте поставити свій мобільний телефон на режим “беззвучний”. Навіть не на вібро.

Тримайтеся подалі від дверей і присядьте за предметами, які можуть захистити від куль, такими як шафи або столи. Приховуйтесь у ванній або туалеті, якщо можете.

Якщо це можливо, зателефонуйте 102. Якщо ви не можете говорити, тому що стрілець перебуває поблизу, залишайтеся на лінії, щоб диспетчер міг почути те, що відбувається.

Не відкривайте двері, якщо немає необхідності, або якщо ви не впевнені, що це стукають поліцейські. Злочинці часто стукають в двері або звуть на допомогу, в надії переконатись у перехоаувані людей, показати себе.

Якщо ви не можете знайти безпечну кімнату, сховайтеся в місці, де є укриття від стрілка, але можна побачити його. Якщо стрілок проходить, ви можете втекти. Якщо він цього не робить, атакуйте, якщо це необхідно.

Боріться!

SRw9J5LoTxM

Якщо втекти або сховатися неможливо, прийшов час вдатися до плану C: Боротьба!

Більшість цивільних думають, що не можуть битися з озброєним злочинцем. Але ось в чому справа: неозброєній людині реально упокорити або відігнати збройного стрілка. Так зробив Френк Холл, футбольний тренер із середньої школи в Огайо, який втік за стрільцем і переслідував його, перш, ніж той зміг влаштувати масивну бійню.

Дослідження показують, що цивільні особи – збройні чи ні – швидко прийняли заходи проти стрілка, та можуть зменшити число жертв.

Чи підстрелять вас? Можливо. Але бувають ситуації, коли якщо нічого не робити, вас уб’ють в будь-якому випадку. На жаль, історія показує, що багато стрілків, не здригнувшись, стріляють в людей, благають про пощаду, згорнувшись в позі ембріона.

Ось як Кріс Норман, який боровся проти терориста, який атакував поїзд, описав свою мотивацію для дій:

“Моя думка була:” Добре, я, напевно, помру в будь-якому випадку, так що поїхали. “Я краще помру, активно намагаючись боротися з терористом, ніж буду просто розстріляний сидячи в кутку”.

Який найкращий спосіб боротьби з активним стрільцем?

Якщо ви самі озброєні, є певні методи, як відстрілюватися. Цього не розповісти в пості. Це повинно бути реалізовано на практиці в реальному світі.

Якщо ви не озброєні, реальна практика рукопашного бою буде величезним плюсом.

Це не збіг, що Спенсер Стоун – авіатор з США, який боровся з терористом в поїзді, – пройшов навчання в бразильському джиу-джитсу. Стоун вважає, що навіть побіжне знання самооборони дуже корисно:

«Я на 100% впевнений, що бразильське джиу-джитсу врятувало моє життя в той момент».

Але навіть якщо ви звичайнісінький житель – у вас немає ні пістолета, ні чорного пояса – ви все одно повинні спробувати нейтралізувати стріляючого, слідуючи цим принципам:

Зрозумійте свої переваги. Більшість бойовиків не очікують опору. Важлива частина перемоги в будь-якому бою – порушити цикл дій вашого противника.

Так що напад на того, хто стріляв ставить вас в більш вигідне становище, тому що він цього не очікує.

У книзі «100 смертоносних умінь», Емерсон відзначає ще одну перевагу, яку варто мати на увазі: “Пістолет може стріляти тільки в одному напрямку”. Якщо підходити до злочинця ззаду чи збоку, йому буде дуже важко застрелити вас.

Більш того, якщо ви атакуєте стрілка в команді (що бажано), він не може стріляти у всіх одночасно. Самотньому бандиту важко парирувати атаку кількох людей з різних кутів.

Будьте агресивними і жорстокими. Не час сюсюкати. Якщо ви вирішили боротися, атакуйте із застосуванням насильства і агресії. Алек Скарлатос відібрав гвинтівку у терориста і бив його неодноразово по голові. Таке насильство може бути неприємно споглядати, але пам’ятайте, що перемога повинна бути швидкою і нещадною.

Використовуйте силу зі смертельними наслідками, і не припиняйте бойові дії до тих пір, поки ви не помрете або поки не перестане рухатися злочинець.

Спочатку візьміть під контроль зброю, а потім контролюйте стрілка. Чим раніше ви вихопите зброю з рук стрільця, не піддаючи небезпеці інших, тим краще. Без гармати він не зможе стріляти. Після того, як ви захопили зброю, зверніть увагу на злочинця. Майте на увазі, що кожен бій відрізняється.

Навіть якщо ви не можете вибити пістолет з рук зловмисника, спробуйте взяти його під контроль. Якщо стрілок має напівавтоматичний пістолет, візьміть ствол так міцно, як тільки можете. По-перше, це дозволяє контролювати, куди пістолет направлений. І по-друге, якщо зброя вистрелить, а також для запобігання повторного пострілу.

Використовуйте підручну зброю. Зброєю може стати майже все навколо: стільці, вогнегасники, парасолі, ремені, і т.д. Чорт, навіть ручку можна використовувати в якості імпровізованої зброї!

Кидайте речі в стрілка. Навіть якщо це не виведе його з ладу, ви створюєте в його голові нерішучість, яка дасть вам більше часу.

Використовуйте предмети, які можуть засліпити стрілка. Направте тактичний ліхтар дальнього світла в його очі, спрей, вогнегасник або хімічні речовини йому в обличчя, або киньте в нього чашку з гарячою кавою. Будьте креативним! Після того як стрілок дезорієнтований, зробіть нерухомим його.

Працюйте в команді. Чим більше людей допоможе вам в нападі на злочинця, тим вищі шанси на перемогу з меншими втратами. Але пам’ятайте, що природна реакція більшості людей в таких ситуаціях – нічого не робити. Вам потрібно бути наполегливим і взяти на себе ініціативу. Сміливість заразлива.

Висновок

Стрілянина по звичайним цивільним відбувається все ще рідко. Але немає нічого поганого в тому, щоб бути готовим до того, якщо це раптом коли-небудь трапиться з вами.

Іноді можна нічого не зробити, щоб вижити. Ви перебуваєте в неправильному місці, в неправильний час, і вас вбили без попередження. Але у вас буде всього кілька секунд, щоб діяти. Якщо ви сподіваєтеся захистити своє життя і життя інших людей, готуйте себе зараз і завжди і всюди майте план дій.

teosam.info

Поддержите сайт, не проходите мимо рекламы:

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.


3 + 2 =