Зміни у військовому законодавстві дозволяють жінкам в одностроях обіймати посади не тільки зв’язківців та кухарів, але й снайперів, гранатометників…

Військова емансипація набирає обертів. Попри підвищену небезпеку служби у війську, сьогодні жінки на рівні з чоловіками захищають свою землю зі зброєю в руках. Ще донедавна у Тимчасовому переліку штатних посад рядового, сержантського і старшинського складу, затвердженому наказом Міністерства оборони України від 27.05.2014 №337, для «слабкої» статі була відкрита можливість обіймати у війську лише, так би мовити, «мирні» посади. Але нині підхід до укомплектування багатьох посад змінився.

— Наказом Міністерства оборони України № 292 від 3 червня 2016 року, внесено зміни до Тимчасового переліку штатних посад рядового, сержантського і старшинського складу. Відтепер суттєво розширено перелік бойових посад для військовослужбовців-жінок, які проходять військову службу за контрактом, — розповідає начальник відділу комплектування військовослужбовцями військової служби за контрактом управління призову та комплектування Головного управління персоналу Генерального штабу Збройних Сил України полковник Андрій Полонський. — Якщо раніше військовослужбовці-жінки могли проходити службу на посадах переважно медичних спеціальностей, зв’язківців, бухгалтерів, діловодів, кухарів, то нині цей перелік збільшено на понад 100 бойових військових спеціальностей. Тепер жінки в одностроях можуть призначатися на такі посади (крім ВДВ), як командир бойової машини піхоти, кулеметник, механік-водій, навідник та оператор бойової машини, далекомірник, заступник командира розвідгрупи, звукометрист, командир відділення, командир міномета, розвідник, стрілець-снайпер та багато інших.

ато

Порядок укомплектування бойових посад військовослужбовцями-жінками передбачає процедуру суворого відбору. Зважатимуть на рівень фізичної підготовки жінок, їхню здатність витримувати морально-психологічні навантаження під час ведення бою. Призначенню на зазначені посади за кожною бойовою військово-обліковою спеціальністю обов’язково передуватиме відповідна підготовка у навчальних центрах Збройних Сил України.

Поддержите сайт, не проходите мимо рекламы:

 

Добавить комментарий

2 + 9 =


Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

При наличии ссылок и мата комментарий не опубликуется без проверки администратором